Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

XXXIII Niedziela Zwykła A

 

  1. W dzisiejszą niedzielę prowadzona jest w naszej parafii akcja „Srebro na wagę złota” – zbiórka srebrnego złomu na rzecz pomocy misjom na Filipinach. Akcję można wesprzeć również poprzez nabycie krzyżyka – cegiełki odlanego z wcześniej zebranego srebra. Wolontariusze czekają przed kościołem. Natomiast do puszek zbierane są ofiary na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.
  2. W poniedziałek o godz. 17.15 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Towarzystwa Przyjaciół KUL i ich rodzin. Na tę Mszę św. serdecznie zaprasza ks. dr Michał Adamczyk – duszpasterz diecezjalny Towarzystwa Przyjaciół KUL.
  3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 9:00.
  4. Natomiast w piątkowy wieczór o godz. 19.15 odbędą się gregoriańskie nieszpory ku czci św. Cecylii, patronki muzyków i muzyki kościelnej, na które serdecznie zapraszam.
  5. Z początkiem Adwentu rozpoczynają przygotowanie: dzieci klas II szkoły podstawowej do I Komunii św. i młodzież II klas gimnazjalnych do sakramentu bierzmowania. Proszę rodziców, aby w biurze parafialnym zapisali swoje dzieci. Pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 23 listopada po Mszy św. o godz. 9.30, a spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkoły podstawowej -  tego samego dnia po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe naszej diecezji.
  8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Pochwycona przez Boga”; „Wcześniaki, dzieciaki wyjątkowe”; „Nie poznał tego, który go ulepił” – o zastępowaniu Boga przez idoli.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Tadeusz Karolczak

          Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

  

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.11.14 19:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka