Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wypełniającą  zapowiedź Chrystusa o darze Pocieszyciela, który zstąpił na Apostołów oczekujących wraz z Maryją w Wieczerniku. Dali oni początek wspólnocie Kościoła w którym jesteśmy od Chrztu św. Pełnię darów Ducha Świętego otrzymujemy w Sakramencie Bierzmowania – niech rodzice, rodzice chrzestni, świadkowie bierzmowania,  katecheci  i wychowawcy dołożą wszelkich starań aby młodzież, która przystępując w tym roku do Sakramentu Bierzmowania dokonała świadomego i owocującego w ich dorosłym życiu wyboru Chrystusa obecnego we Kościele. W tym roku w naszej parafii Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 10 czerwca.
 2. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii.
 3. Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła - módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za nasz Kościół Bydgoski w oczekiwaniu na nowego Pasterza naszej Diecezji.
 4. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich zapraszamy na Mszę św. oraz spotkanie w najbliższy wtorek, na godz. 18.00.
 5. W najbliższą środę, 26 maja, przeżywać będziemy Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych mamach, dla żyjących wypraszając obfitość Bożych łask a dla zmarłych radość życia wiecznego. Wszystkie mamy zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz nabożeństwo majowe w ich intencji.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu otoczmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów a także prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, szczególnie do naszego bydgoskiego Seminarium. Kleryków i moderatorów naszego Seminarium będziemy gościli w naszej Parafii w niedzielę, 6 czerwca.
 7. Wspólnota Sursum Corda zaprasza na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w najbliższy piątek. Poprowadzą go ks. Dawid Perlik i wspólnota Ogród Chwały.
 8. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 3 czerwca – już dzisiaj można przy wyjściu z kościoła nabyć emblematy do dekorowania naszych domów, o co bardzo prosimy.
 10. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 11. Dziękujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie tym, którzy włączyli się w organizację 101 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a szczególnie Zespołowi Umocnieni, młodzieży GPS, Państwu Poćwiardowskim oraz Parafiankom, które upiekły pyszne ciasta.
 12. Organizujemy wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i Róży Marii Czackiej, które odbędą się w Warszawie, 12 września. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Biurze Parafialnym – obowiązuje wpłata przy zapisie 50 zł.
 13. Dla osób poszukujących pracy pojawiła się oferta zatrudnienia na stanowisku pracownik utrzymania czystości – bliższe informacje można uzyskać w Biurze Parafialnym.
 14. Dzięki ofiarności jednego z naszych parafian rozpoczęliśmy w minionym tygodniu remont konserwatorski drzwi bocznych do naszego kościoła. W związku z tymi pracami przez najbliższy czas wejście do kościoła od strony Placu Piastowskiego będzie niedostępne.
 15. Dzisiaj także gościmy w naszej Parafii Panią Łucję Ostrowską z organizacji Open Doors
  w służbie prześladowanym chrześcijanom. Zapraszamy na spotkanie z Panią Łucją zatytułowane „Prześladowani lecz nie opuszczeni. Indie i Bliski Wschód”, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 16. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Barbara Grzesiak lat 71;

† Mariusz Dąbrowski lat 46;

† Genowefa Kruszyńska – Chędzelewska lat 73;

† Łucja Gabryliszyn lat 92;

† Arkadiusz Kulpiński lat 29;

† Bolesława Walczak lat 96;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.05.22 12:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka