Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

X Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, liturgii, procesji, dywanu kwiatowego w kościele oraz za udekorowanie okien na trasie procesji. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywają się w dni powszednie, w łączności z nabożeństwem czerwcowym a dzisiaj po Sumie o godz. 10.30. Do kosza umieszczonego przy ołtarzu św. Antoniego można składać płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji, natomiast kwiaty do odświeżenia dywanu kwiatowego prosimy przynieść w środę wieczorem.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków oraz Ojca Duchownego
  z naszego bydgoskiego Seminarium.
 3. Także dzisiaj rozpoczynamy, odbywające się w naszej Parafii, diecezjalne obchody stulecia poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na godz. 15.00 zapraszamy do Kaplicy Domu Parafialnego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do naszego Seminarium oraz na godz. 15.30 na projekcję filmu „Najświętsze Serce” a po niej spotkanie z klerykami naszego Seminarium.
 4. W poniedziałek od godz. 14.30 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, a na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących z naszej Parafii na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie, z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, zapraszamy do Domu Parafialnego na poczęstunek. Podczas wieczornej Mszy św. nastąpi akt osobistego oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. We wtorek naszą modlitwą otoczymy małżeństwa i rodziny – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w ich intencji a podczas Mszy św. wieczornej nastąpi akt poświęcenia małżeństw i rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Środa to dzień modlitwy wspólnot, a szczególnie Bractw Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – o 15.00 Koronka w ich intencji a podczas wieczornej mszy św. – akt poświęcenia wspólnot Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. nastąpi uroczysty akt poświęcenia naszej Diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a w sposób szczególny kapłanów, osób konsekrowanych oraz młodzieży. Również w czwartek młodzież z naszej Parafii otrzyma, przez posługę Wikariusza Generalnego ks. prał. Bronisława Kaczmarka, Sakrament Bierzmowania.
 8. Zakończeniem obchodów jubileuszowych będzie nasz odpust, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą przeżywać będziemy w tym roku w piątek, 11 czerwca. Sumę odpustową będzie celebrować oraz homilię wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz. W święto Naszej Parafii wszyscy włączmy się w poświęcenie naszej Ojczyzny oraz naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a biuro parafialne będzie nieczynne. Po Sumie odpustowej wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania na dziedzińcu Domu Parafialnego.
 9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 5 w Domu Parafialnym.
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii. Zakończyliśmy remont pomieszczenia w Domu Parafialnym, w którym mieści się aktualnie siedziba Towarzystwa Przyjaciół KUL. Czeka nas w tym roku remont ostatniej części dachu naszego kościoła nad prezbiterium. Całkowity koszt remontu to 214 tyś. zł. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy 60 tyś., do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 10 tyś, a od Miejskiego Konserwatora Zabytków 80 tyś zł. Do uzbierania mamy 64 tyś tzw. wkładu własnego. Wierzymy, że wspólnymi siłami i ofiarnością podołamy temu wyzwaniu.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Zygfryd Wasielewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


Dodane: 2021.06.05 10:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka