Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Zakończył się rok szkolny – za ofiarną służbę, zwłaszcza w trudnym czasie epidemii, dziękujemy pedagogom, nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym -  życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. 
 2. Kończy się czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą: dzisiaj o godz. 19.30 a w dni powszednie,  do środy włącznie po wieczornej Mszy św. 
 3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. 
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich. 
 5.  W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata oraz nabożeństwo pierwszosobotnie. 
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Trwa remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła. Modlitwie wszystkich polecamy bezpiecznie, owocnie i wydajnie toczące się prace.Dzisiaj, oraz w kolejne niedziele, na remont dachu można złożyć ofiarę do specjalnej skarbony przed wyjściem z kościoła. Za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto bankowe (z dopiskiem „Remont dachu”), składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!
 9. W zakrystii jest do nabycia, za dobrowolną ofiarą, wydanie czasopisma Głos Serca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 10. Polecamy lekturę najnowszy numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na lipiec.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Tadeusz Ambroziak lat 70;

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2021.06.26 17:42, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka