Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

XII Niedziela Zwykła

  1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dzisiaj zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. wprowadzona w związku z pandemią Covid-19.
  2. Trwa czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy, które odprawimy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszego kościoła na wieczór uwielbienia „Serce Ojca” przygotowany z okazji Roku św. Józefa – początek o godz. 20.00.
  5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15 dzieci i młodzież dziękować będą za kończący się w najbliższy piątek rok szkolny i katechetyczny.
  6. Zapraszamy dzieci do tworzenia parafialnej scholii dziecięcej – najbliższa próba we wtorek o godz. 19.00 w Domu parafialnym. Zajęcia odbywać się będą do końca czerwca oraz w lipcu.
  7. W ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 8 981 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. Od dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do skarbony na remont dachu. Za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto bankowe (z dopiskiem remont dachu), składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać! Pragniemy poinformować, że od jutra rozpoczynają się prace remontowe.
  8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na studia teologiczne w roku akademickim 2021/22. Bliższe informacje na stronie internetowej (www.bydgoskateologia.pl).
  9. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z wydarzeń, które miały miejsce w naszej parafii od Bożego Ciała.
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej: specjalny numer naszego parafialnego czasopisma „Głos Serca” w całości dedykowany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i uroczystościom, które w ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. „Głos Serca” można nabyć przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą. Serdeczne podziękowania składamy Pani Ewie Stadnickiej z wydawnictwa Pejzaż, za pomoc w przygotowaniu naszego czasopisma. Wszystkich chętnych do zespołu redakcyjnego „Głosu Serca” zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek, 22 czerwca, po wieczornej Mszy św. Polecamy także najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” w którym znajdziemy relację z naszego parafialnego odpustu.

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2021.06.19 17:35, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka