Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W minioną środę Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Biskupa Jana Tyrawy z posługi ordynariusza Diecezji Bydgoskiej i mianował Biskupa Wiesława Śmigla, ordynariusza Toruńskiego, Administratorem Apostolskim Sede vacante naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Biskupie Wiesławie, a także prośmy o dary Ducha Świętego w wyborze nowego pasterza Diecezji Bydgoskiej. Te intencje szczególnie polecamy w naszym kościele w modlitwie różańcowej, od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w łączności z nabożeństwem majowym.
 4. Dzisiaj, podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich dziękować będzie za 25 lat swojej działalności.
 5. We wtorek obchodzić będziemy 101 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Papieżem Polakiem do naszej świątyni. Rozpocznie się ono wspólnym różańcem o godz. 17.30, następnie odprawiona zostanie Msza św. z udziałem zespołu „Umocnieni”, po której przeżywać będziemy wyjątkowy, urodzinowy wieczór ze św. Janem Pawłem II.
 6. W sobotę ostatnia grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
 8. Organizujemy wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i Róży Marii Czackiej, które odbędą się w Warszawie, 12 września. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Biurze Parafialnym – obowiązuje wpłata przy zapisie 50 zł.
 9. Mężczyzn i chłopaków powyżej 15 roku życia, grających w piłkę nożną, zapraszamy do udziału w nowopowstającej drużynie piłkarskiej. Zgłaszać się można osobiście do ks. Proboszcza lub do Biura Parafialnego.
 10. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne zebraliśmy 6 210 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. Zakończyliśmy remont biura parafialnego i rozpoczęliśmy prace remontowe w pomieszczeniu, w którym mieści się siedziba Towarzystwa Przyjaciół KUL.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuł „Dojrzałość pod znakiem zapytania” – o procesie przygotowania do Sakramentu Małżeństwa.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Józef Siódmiak lat 70;

† Marian Marchewka lat 86;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.05.15 13:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka