Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

XI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą oktawę uroczystości Bożego Ciała. Zaangażowanym w liturgię, procesje, wystrój świątyni, stworzenie i dbanie o dywan kwiatowy w kościele, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowania dobra naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Miniony tydzień przeżyliśmy w drodze do Serca Jezusa – Ocalenia i Nadziei. Dziękujemy ks. Andrzejowi Marmurowiczowi za prowadzenie tych jedynych
  w swoim rodzaju rekolekcji oraz będących ich kulminacją piątkowych Uroczystości Odpustowych. Szczególne podziękowania składamy połączonym siłom grup parafialnych organizacyjno-technicznej, charytatywnej i kulturalno-edukacyjnej, które w miniony piątek przygotowały i przeprowadziły odpustowe świętowanie na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy również Szkolnemu Kołu Caritas SP nr 2, Piekarni Poćwiardowscy, Cukierni Staropolska i wszystkim Parafianom, którzy upiekli ciasta, przygotowali dekoracje oraz wszelkie atrakcje kulinarne i rekreacyjne. Dziękujemy Panom organistom, Chórowi parafialnemu i zespołom za oprawę muzyczną całego tygodnia. Bydgoskiemu Seminarium Duchownemu za troskę o liturgię. Księdzu Adamowi i Księdzu Marcinowi za posługę w konfesjonale i wszelkie zaangażowanie a zwłaszcza za przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania młodzieży przez ks. Marcina. Dziękujemy Policji za bezpieczne przeprowadzenie procesji przez Plac Piastowski. Każdemu, kto ofiarował siebie z serca mówimy – Bóg zapłać!
 3. Dzisiejszą Mszę św. o godz. 20.00 pomoże nam owocnie przeżyć zespół Grupa moich przyjaciół.
 4. Trwa czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 5. Jutro w liturgii wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Bydgoskiej. Przez jego wstawiennictwo prośmy o dar nowego biskupa dla naszej Diecezji.
 6. W piątek – 18 dzień miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II podczas i po wieczornej Mszy św. Po modlitwach spotkanie reaktywujące Straż Honorową NSPJ w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ją tworzyć.
 7. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od najbliższej niedzieli, 20 czerwca, zostanie zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. wprowadzona w związku z pandemią Covid-19.
 8. Już dzisiaj zapraszamy wieczór uwielbienia „Serce Ojca” z okazji Roku św. Józef, który odbędzie się w naszej parafii 26 czerwca o godz. 20.00.
 9. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły Inaczej już jest – rozmowę z abpem. Henrykiem Muszyńskim o tym co łączy Jana Pawła II z Franciszkiem i o Kościele przyszłości oraz Nowe kary w Kościele – o najnowszych zmianach w Kodeksie Prawa Kanonicznego wprowadzonych przez papieża Franciszka.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Włodzimierz Głód lat 59;

† Piotr Turoń lat 65;

† Marzanna Pyra lat 58;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.06.12 19:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka