Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 
 2. We wtorek rozpoczynamy czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej -  Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.00
  po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Prosimy o zaangażowanie parafian - zwłaszcza wspólnot - w przygotowanie ołtarzy oraz uroczystą oprawę procesji. Prosimy również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominamy, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. W czasie procesji prosimy o bezwzględne przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 4. Dziewczynki, zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała oraz w trakcie oktawy. Próby w poniedziałek i środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii.
 5. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone na procesję Bożego Ciała. Od poniedziałku można przynosić drobno pocięte gałązki tui potrzebne do stworzenia w naszym kościele kwiatowego dywanu. Prosimy także, aby w środę wieczorem przynieść główki oraz płatki świeżych kwiatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Jagody (tel. 575 979 175).
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami odprawione będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.  
 8. W przyszłą gościć będziemy w naszej Parafii kleryków oraz Ojca Duchownego z naszego bydgoskiego Seminarium.
 9. Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy, odbywające się w naszej Parafii, diecezjalne obchody stulecia  poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia zapraszamy na godz. 15.00 do Kaplicy Domu Parafialnego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do naszego Seminarium. O 15.30 projekcja filmu „Najświętsze Serce” a po niej spotkanie z klerykami naszego Seminarium. Szczegółowy program zamieszczony jest na naszej stronie internetowej oraz w gablotach.
 10. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie oraz nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. Jak co miesiąc odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 11. Organizujemy wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego
  i Róży Marii Czackiej, które odbędą się w Warszawie, 12 września. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Biurze Parafialnym – obowiązuje wpłata przy zapisie 50 zł.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na czerwiec.
 13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Ewa Klein – Kaczmarzyk lat 55;

† Teresa Janiec lat 67;

† Irena Bielawska lat 76;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.05.28 09:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka