Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 18.30.
 2. Dzisiaj członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza po Mszach świętych rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 25–lecie istnienia w naszej Parafii Koła Misyjnego. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 9.30.
 4. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominam także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 5. Tradycyjna modlitwa wymienankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy, aby imiona i nazwiska pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 6. Diecezjalny duszpasterz chorych zaprasza na Mszę św., która będzie sprawowana w intencji chorych w niedzielę, 22 października o godz. 10.00 w kaplicy szpitala im. dra J. Biziela.
 7. XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 4 listopada. Szczegółowych informacji udziela Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy – ks. Maciej Walter.
 8. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”. Przy okazji zwracam się z apelem o - w miarę możności - większą ofiarność przy zakupie prasy katolickiej. Do tej pory koszty produkcji naszego tygodnika parafialnego zmuszeni byliśmy pokryć całkowicie z budżetu parafii, ponieważ wpływy ze sprzedaży "Przewodnika Katolickiego" uległy pomniejszeniu o niewielką kwotę wpływów z kolportażu "Głosu Serca". Parafii nie stać na tak wielki dodatkowy wydatek, a szkoda byłoby z wydawania naszej niewątpliwie wartościowej gazetki zrezygnować. Dlatego raz jeszcze apeluję o większą ofiarność ze strony tych parafian lub gości, których na to stać.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  † Krystyna Szychowiak

  † Marian Jędrzejczak

  † Elżbieta Różewicz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.10.12 19:40, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka