Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik, miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o 18.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i szczególnej modlitwy w intencji misji. 
 2. Dzisiaj przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 3. Poświęcenie różańców dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie jutro, w poniedziałek, 7 października podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Próba przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek, 8 października, po nabożeństwie różańcowym, w Domu Parafialnym.
 5. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich, pragnących ubogacić swoim śpiewem liturgię w naszym kościele, do wstąpienia do naszego parafialnego chóru. Najbliższa próba odbędzie się we wtorek, 8 października po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. W tym dniu wolontariusze fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzać będą kwestę na stypendia dla szczególnie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  Już od kilku lat w naszej diecezji świętujemy Dzień Papieski, wspólnie biorąc udział w bydgoskiej „Karoliadzie”, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Józefa o godz. 13.00. Po Mszy św. nastąpi dalsze świętowanie w Artego Arenie. Zbiórka młodzieży  przy naszym kościele o godz. 11.30.
 7. Z racji ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi misjonarz, prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego
  – o. Marek Myśliński.
 8. Za wszelkie ofiary na remont wieży naszego kościoła, składane do skarbony,  wpłacane bezpośrednio na konto bankowe oraz składane osobiście w kancelarii parafialnej składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać! Taca z przyszłej niedzieli będzie  przeznaczona także na ten cel.
 9. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza nauczycieli do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 na Mszę św. i pierwsze spotkanie formacyjne w poniedziałek, 7 października, na godz. 18.00.
 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 11. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium a – moll Jana Sebastiana Bacha.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krystyna Lorenc

† Krystyna Zybała

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.10.05 17:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka