Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXVII Niedziela Zwykła C

Odezwa Biskupa Bydgoskiego

Drodzy Siostry i Bracia!

Droga Młodzieży!

W niedzielę 13 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Dialogu”.

Wpatrując się w postać Błogosławionego Papieża uczyć się będziemy postawy otwartości, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Postawy, która - nie mamy wątpliwości - zbudowana została na modlitwie, na głębokiej zażyłości z Bogiem. Wciąż trzeba nam o tym pamiętać.

Dlatego w Roku Wiary, który powoli dobiega końca, właśnie w Dzień Papieski przeżywać będziemy Diecezjalne Wyznanie Wiary Młodych. Chcemy, by młodzież, która przez cały rok spotyka się w swoich wspólnotach parafialnych, na pielgrzymkach, w różnego rodzaju duszpasterstwach, wspólnie wyznała wiarę w Jezusa, wspólnie dała świadectwo o swoim umiłowaniu Kościoła. Wbrew temu, co próbuje się nam wmówić wiara nie jest anachronizmem, nie jest reliktem przeszłości. Ostatnie Światowe Dnie Młodzieży, w których dane mi było uczestniczyć, są tego bardzo dobrym przykładem.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Zapraszam na wspólną Eucharystię, którą 13 października sprawować będę o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Podczas naszej modlitwy uroczyście wyznamy wiarę i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zapraszam także do bydgoskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka" na drugą część naszego spotkania. Tam poprzez zabawę, śpiew uwielbimy Jezusa i uczcimy osobę Papieża Jana Pawła II. Nasze spotkanie, w ramach którego zaplanowano II Bydgoską „Karoliadę", zakończy koncert jednego z bardziej znanych i cenionych zespołów wykonujących muzykę chrześcijańską, to jest zespołu „Trzecia Godzina Dnia”.

Dziękując osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w zorganizowanie tego spotkania, oddaję Wszystkich pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię.

Bp Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz

Diecezji Bydgoskiej

 

1. Dzisiaj po raz kolejny są zbierane podpisy poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas” dotyczącej prawnej ochrony godności i prawa do życia każdej istoty ludzkiej. Konieczny jest pesel.

2. Po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj także zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę - o 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, które przystąpiły już do I Komunii św. w zeszłych latach oraz dzieci obecnych klas II, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tych, którzy ten sakrament przyjęli oraz wszystkich pragnących wysławiać Boga wraz z Maryją, naszą Matką.

4. W tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.

5. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie w domu katechetycznym.

6. W niedzielę 20 października odbędzie się tradycyjna loteria misyjna. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów oraz starych telefonów komórkowych do biura parafialnego lub zakrystii.

7. W sobotę 12 października w Częstochowie odbędzie się modlitewne czuwanie w łączności z papieżem Franciszkiem, który w Watykanie zawierzy świat Niepokalanemu Sercu Maryi przed figurą Matki Bożej z Fatimy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski – stanowi on podziękowanie za życie i posługę bł. Jana Pawła II oraz jest okazją do modlitwy i refleksji. Tego dnia będą też zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast niedzielna taca przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

9. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.

10. Intencje na cały przyszły rok można już zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: cały tekst wywiadu papieża Franciszka, który wywołał duże zainteresowanie w mediach, nie tylko katolickich.

12. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 2 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Kazimierz Staszak

† Zbigniew Wysocki

† Łucja Lange

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.10.04 11:10, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka