Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Przez ostatnie dwa tygodnie, na remont wieży naszego kościoła, z ofiar składanych do skarbony zebraliśmy 4 485, 26 zł. Za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto bankowe oraz składane osobiście w kancelarii parafialnej składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać! 
 2. W poniedziałek, 30 września, wyjątkowo, w godzinach przedpołudniowych biuro księdza będzie nieczynne. 
 3. We wtorek rozpoczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o 18.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i szczególnej modlitwy w intencji misji. 
 4. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła zostanie odprawione we wtorek, 1 października, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. a nabożeństwo ku czci św. Gemmy w czwartek, 3 października, także bezpośrednio po wieczornej Mszy św. 
 5. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania - uczniami szkół średnich z rocznika 2004 - odbędzie się w czwartek, 3 października. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00. 
 6. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. 
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
 10. W poniedziałek 28 października, podczas Mszy św. o godz. 18.30, ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii, która obecnie jest po trzeciej klasie gimnazjalnej. 
 11. Msze św. dla związków niesakramentalnych, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele oo. Jezuitów przy pl. Kościeleckich, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00. W niedzielę 6 października tematem kazania będzie: “Jak małżeństwa niesakramentalne mogą żyć w komunii z Bogiem?”.
 12. Kapelan Szpitala im. dra Jana Biziela zaprasza na Mszę św. która sprawowana będzie w intencji chorych w niedzielę, 6 października o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej. 
 13. Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie “Stryszek” działające przy Bazylice św. Wincentego à Paulo zaprasza od 6 października na Msze św. Dla studentów i sympatyków duszpasterstwa. Msza św. Sprawowana jest w Kaplicy Akademickiej (w lewym skrzydle Bazyliki). Więcej informacji na plakacie. Natomiast w niedzielę, 13 października, zapraszamy wszystkich studentów do Bazyliki na Mszę św. o godz. 13.00, na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. 
 14. Polecamy lekturę “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem “5 minut z Bogiem”
 15. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Toccaty d-moll Maxa Regera. 
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Adam Kulikowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.09.28 12:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka