Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXVI Niedziela Zwykła A

 1. Serdecznie zapraszam w poniedziałek 29 września w święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała na uroczystą Mszę św. o godz. 19.15 wraz z procesją wokół kościoła ku czci św. Michała Archanioła. Proszę zabrać ze sobą świece.

 2. W tym tygodniu zaczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30. W tygodniu wypadają wspomnienia świętych: św. Hieronima, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Aniołów Stróżów, św. Franciszka z Asyżu.

 3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z panią Aldoną Zaorską, redaktor naczelną czasopisma "Zakazana Historia" oraz redaktorką "Gazety Warszawskiej" i "Polski Niepodległej".

 4. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie koła Radia Maryja. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią Świętą. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.

 5. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą niedzielę po porannej Mszy św.

 6. W najbliższym czasie odbędzie się kolejna loteria misyjna. Prosimy o przynoszenie fantów, starych telefonów komórkowych oraz znaczków do biura parafialnego lub zakrystii.

 7. W niedzielę 5 października na Starym Rynku organizowane są obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem: Mamo, tato – dbajmy o serce..., w ramach których od godz. 9.00 do 18.00 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich. Ponadto, w ramach tej akcji odbędzie się także Rodzinny rajd rowerowy ulicami Bydgoszczy. Start na Starym Rynku o godz. 11.30. Godzinę przed rozpoczęciem odbędzie się rejestracja uczestników.

 8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: Otwarcie procesu do kanonizacji bł. ks. Jerzego, Papieskie przesłanie nadziei, dla rodziców: Z myślą o przyszłości naszego dziecka.

 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Jadwiga Pietraszak
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

  ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.09.20 16:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka