Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XXIX Niedziela Zwykła

 

 1. Składam serdeczne podziękowania za ofiary do puszek na stypendia fundowane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy do puszek 864 zł. Bóg zapłać!

 2. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę - o 18.30. Zachęcam do uczestnictwa.

 3. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie. W poniedziałek i we wtorek (20, 21 października) biuro księdza będzie czynne dodatkowo od godz. 15.00 dla pragnących zarezerwować Mszę św.

 4. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 3 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku z gazetami.

 5. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższą środę 22 października o godz. 18.30 w domu katechetycznym.

 6. W czwartek 23 października przeżywać będziemy III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. Intencją modlitewną tego dnia jest dziękczynienie za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prośba o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot. W związku z tym w kościele zostaną odmówione w tej intencji trzy części różańca. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz część radosna. W południe o godz. 12.00 tajemnice światła. Różaniec prowadzi wspólnota Żywego Różańca. Wieczorem wspólny różaniec o godz. 18.00 część bolesna. 

 7. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, która w najbliższym czasie przeżywać będzie rekolekcje prowadzone przez wspólnotę ewangelizacyjną.

 8. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Informuję, że na naszym cmentarzu znajduje się wiele miejsc wolnych dla Parafian i pragnących mieć grób na cmentarzu przy ul. Ludwikowo. Związane jest to z likwidacją grobów nieopłaconych, które w świetle prawa będą zagospodarowywane po 20 latach.

 9. W sobotę 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00 (trydencka - w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi) i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja. W niedzielę - w dzień zaduszny - dodatkowo Msze św. na cmentarzu o godz. 9.00 i 11.00. O godz. 10.30 różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

 10. Grupa AL-ANON serdecznie zaprasza osoby, które mają kłopoty z powodu czyjegoś nadużywania alkoholu na spotkania grup wsparcia w środy o godz. 11.00 w Domu Parafialnym przy Pl. Piastowskim 5 oraz w czwartki o godz. 18.00 przy ul. Dworcowej 87, przy „Alwerni”.

 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Pytania o duszpasterstwo małżeństw, Misje się udają, Pytanie o liczbę powołań jest pytaniem o kondycję rodzin i parafii, Skarby nubijskiej pustyni, Reguły dla nastolatków.

 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Teresa Szwarc
  † Halina Nowak
  † Janina Kępa

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.10.17 12:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka