Dziś jest 9 sierpnia A.D. 2022 -
 

XXIII Niedziela Zwykła

  1. W środę, 12 września, przypada 335. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, wielkiej chwały ducha i oręża polskiego. Z tej racji w naszym bydgoskim Sacre-Coeur już po raz dziewiąty obchodzić będziemy święto Najświętszego Imienia Maryi w ramach Dni Sarmackich. Serdecznie zapraszam na okolicznościową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim w środę, 12 września, na godz. 19.15. Następnie, po Mszy św., zapraszam do Domu Parafialnego na tradycyjną już sarmacką biesiadę z niespodziankami.
  2. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 10 września, po wieczornej Mszy św.
  3. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania przybędą na spotkanie w sobotę, 15 września: uczniowie klas ósmych na godz. 14.30, a uczniowie klas trzecich gimnazjalnych na godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę kazania głosił będzie u nas kapucyn, o. Zbigniew Sawczuk, posługujący w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Podolu, aktualnie za naszą wschodnią granicą. O. Zbigniew opiekuje się również tamtejszym domem rekolekcyjnym. Po Mszach św. nasz gość będzie zbierał datki do puszki na działalność ewangelizacyjną i charytatywną. Będzie również wdzięczny za przyniesione komplety pościeli z kory na użytek domu rekolekcyjnego oraz za środki czystości i jedzenie dla Centrum Rehabilitacji Osób Uzależnionych.
  5. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Urszula Gross

† Piotr Srokowski

† Radosław Jeschke

† Zofia Wojnowska

 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.09.07 17:50, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka