Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XXII Niedziela Zwykła

 1. Od 1 września wraca Msza św. codzienna o godz. 17.15, a w niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 19.00.
 2. We wtorek 1 września o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież. Jednocześnie proszę rodziców o przypomnienie dzieciom, aby rozpoczęły rok szkolny z Panem Bogiem. 
 3. Również we wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. Święto św. Stefana, króla i patrona Węgier - zgodnie z tradycyjnym kalendarzem liturgicznym - obchodzone jest 2 września. Z tej racji w środę odprawiona zostanie Msza św. w Klasycznym Rycie Rzymskim w ingtencjach Węgier oraz naszych Braci-Węgrów o godz. 19.15, a po Mszy św. tradycyjna juz u nas węgierska biesiada na dziedzińcu Domu Parafialnego.
 5. W czwartek zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy, jak zwykle na godz, 19.15.
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam na wykład dra Łukasza Myszki, zatytułowany "Fenomen braterstwa polsko-węgierskiego". Szczegóły na ulotkach.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie z Żywym Różańcem po porannej Mszy św., a o godz. 12.00 zapraszam przedszkolaków i uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
 9. Z początkiem roku szkolnego zachęcam do wsparcia działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony będziemy mogli fundować obiady w szkołach najbardziej potrzebującym dzieciom naszej parafii. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.
 10. W zakrystii i u ministrantów można nabyć cegiełki „Z uśmiechem do szkoły”.
 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły: „Nie masz prawa do dziecka” oraz  „Tykająca bomba”.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Marta Rogowska

           † Stanisława Tyklińska

           † Regina Walaszak

           † Wanda Siedlanowska

           † Teresa Budnik

           † Krystyna Maciejewska

           † Zygmunt Zieliński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.08.28 13:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka