Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXI Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłym tygodniu ukończony został montaż rusztowań wokół wieży naszego kościoła, a od poniedziałku rozpoczynają się właściwe prace budowlane i konserwatorskie. Z tej racji niedostępny jest chodnik przy kościele od  strony pl. Piastowskiego oraz wejście boczne do kościoła. Prosimy zachować ostrożność i zwrócić szczególną uwagę aby na rusztowaniach, oraz w ich pobliżu nie przebywały osoby postronne.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do skarbony na remont wieży. Za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto bankowe, składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszach św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek – wspomnienie św. Moniki,

- w środę – wspomnienie św. Augustyna,

- w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 1. Od przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 19.00. Także od początku września powraca Msza św. w dni powszednie o godz. 17.15.
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom z klas pierwszych.
 3. 14 września organizowany jest wyjazd do Włocławka na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Bliższe informacje na plakacie.
 4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać artykuł „Ochrońmy dzieci” wraz z apelem Konferencji Episkopatu Polski.
 5. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia a tym, którzy przeżywają jeszcze wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Stefania Kwiatkowska

Marian Ossowicki

† Lidia Dąbrowska

Agnieszka Turkiewicz

Roman Witkowski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.08.24 07:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka