Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XXI Niedziela Zwykła

 1. Od piątku, 1 września wraca Msza św. codzienna o godzinie 17.15 a w niedziele o godzinie 19.00.
 2. W najbliższy czwartek, 31 sierpnia, zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy na godzinę 19.15.
 3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15  Msza św. - tym razem - w intencjach obojga Ojczyzn, Narodów i Kościołów w Polsce i na Węgrzech. Tego dnia rozpoczynamy Dni Węgierskie w naszej parafii. W piątek po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się projekcja i zarazem polska premiera filmu pt. „Węgierski korytarz: Warszawa 1944” . Natomiast w poniedziałek, 4 września, po wieczornej Mszy św. od godz.19.00 tradycyjna węgierska biesiada na dziedzińcu Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszam!
 4. W sobotę, 2 września, o godzinie 19.15 rozpoczyna się w naszym kościele Międzynarodowy Festiwal Organowy. Szczegółowy program koncertów zamieszczony jest na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godzinie 12.15 poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne. Serdecznie zapraszam wszystkich przedszkolaków i uczniów klas pierwszych!
 6. Deklaracje dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów I Komunii św. i Bierzmowania są do odbioru w zakrystii.  Wypełnione druki, wraz z potrzebnymi dokumentami, należy składać do końca września w zakrystii lub biurze parafialnym.
 7. Cegiełki Caritas „Z uśmiechem do szkoły” w cenie 5, 2 i 1 zł są do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
 8. Apel Księdza Biskupa Jana Tyrawy w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły diecezję:

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., znajdujących się   na terenie naszej Diecezji, pragnę przesłać słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie wszystkim poszkodowanym, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Podczas nawałnic ucierpiały szczególnie miejscowości z terenu Dekanatu Szubińskiego, Nakielskiego i Mroteckiego, a także miejscowości wokół Bydgoszczy z terenu powiatu Bydgoskiego.

Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszej Diecezji, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. W niedzielę, 3 września br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej Diecezji. Zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej z dopiskiem Nawałnica.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem Wichura pod numer 72052. Potrzeby są ogromne. W porozumieniu z Caritas naszej Diecezji można przekazywać na rzecz poszkodowanych: materiały budowlane, żywność długoterminową, wodę pitną. W niektórych marketach zostaną wystawione kosze na żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Prosimy także wolontariuszy o czynne zaangażowanie się w akcję pomocy.

Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Jan Tyrawa

 1. Dla małżeństw do 10 roku stażu małżeńskiego organizowana jest Akademia Rodziny w Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach. Szczegółowe informacje zamieszczone  są w gablocie.
 2. Na ekranach kin można oglądać film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Specjalne kupony rabatowe na seans filmu są do odbioru w zakrystii.
 3. Bractwo Oblatów św. Brygidy zaprasza w sobotę, 2 września, na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Wymarsz pielgrzymów z bydgoskiej Katedry o godzinie 7.00.
 4. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Patryk Bochenek

† Andrzej Sintek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.08.25 19:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka