Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXI Niedziela Zwykła C

 

Zaproszenie księdza Biskupa Jana Tyrawy

Umiłowani Diecezjanie!

W niedzielę 8. września obchodzić będziemy Uroczystość ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki nasze Diecezji. Jak co roku, zastanie ona poprzedzona modlitwą poszczególnych grup, stowarzyszeń, wspólnot działających w naszej diecezji. Spotykać się będziemy w Katedrze na Eucharystii, wspólnej modlitwie, by w ten sposób duchowo przygotować się do naszego diecezjalnego Odpustu, ale także, by ukazać prawdziwe oblicze Kościoła. Kościół, który – jak czytamy w Dziejach Apostolskich – „trwa w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i modlitwie” (Dz 2,42). Taki właśnie Kościół tworzymy. W takim Kościele przeżywamy naszą wiarę. Takiego Kościoła potrzebujemy.

Niech dni modlitw, które rozpoczną się już 31. sierpnia – ich szczegółowy program znajdziemy na rozesłanych do parafii afiszach – zgromadzą w naszej katedrze jak największą liczbę Diecezjan świeckich i duchowych. Niech Maryja uczy nas zawierzenia, zaufania Bogu do końca. Niech wyprasza potrzebne łaski dla Kościoła Bydgoskiego, który w przyszłym roku przeżywać będzie dziesięciolecie swojego powstania. Niech uczy nas kochać Jezusa, ale także wszystkich, których spotykamy na naszych życiowych drogach. Jak bardzo tej miłości, wrażliwości potrzebujemy, nie trzeba nikogo przekonywać.

Drodzy Bracia i Siostry!

Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zapraszam do bydgoskiej Katedry na Uroczystą Sumę Odpustową, którą sprawować będę 8 września o godz. 12.30. Spotkajmy się z naszą Matką, z Matką Pięknej Miłości i pozwólmy napełnić nasze serca prawdziwą miłością i jednością.

Z serca błogosławię

+ Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz

Diecezji Bydgoskiej

 

 

1. W sobotę 31 sierpnia święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

2. W pierwszą niedzielę września (1 IX) po porannej Mszy św. spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

3. Przypominam, że od września niedzielne Msze św. wieczorem sprawowane będą o godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę 1 września na godz. 12.00 zapraszam przedszkolaków i uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po poświęceniu o godz. 12.15 Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

5. W niedzielę 1 września oraz w poniedziałek 2 września, czyli w św. Stefana według tradycyjnego kalendarza - odbędą się u nas obchody ku czci Braterstwa Polsko-Węgierskiego. Szczegóły na ulotkach.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy m.in. relację z tegorocznej pielgrzymki maksymilianowskiej.

7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Zofia Kiełpikowska

Helena Piotrowska - Wołodźko

Tadeusz Kubiś

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2013.08.18 17:57, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka