Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XVII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień, drugi miesiąc wakacji. Pamiętajmy aby podczas wypoczynku nie zaniedbać codziennej modlitwy oraz niedzielnej Mszy św.
 2. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach, podejmijmy abstynenckie zobowiązanie na ten czas, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i rozwiązłości.
 3. Przypominamy, że do końca sierpnia, w dni powszednie, nie jest sprawowana Msza św. o godz. 17.15.
 4. W środę, bydgoska Piesza Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę. Wspierajmy duchowo wszystkich podejmujących pielgrzymkowy trud i otoczmy ich naszymi modlitwami.
 5. W czwartek, 1 sierpnia o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Gemmy. W tym dniu również przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
 6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, po której zapraszamy do Domu Parafialnego na pokaz filmu „Cywilizacja aborcji”.
 7. Także w piątek można uzyskać w naszym kościele Odpust Zupełny tzw. Porcjunkuli.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 9. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Jerzy Majrowski

† Renata Warzyńska

† Janusz Tadeusz Graczyk

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.08.14 19:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka