Dziś jest 26 lipca A.D. 2021 -
 

XVI Niedziela Zwykła

  1. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych, szczególnie w czasie osobistej modlitwy i niedzielnych Mszy św.
  2. Dzisiaj, na godzinę 19.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Prosimy o przyniesienie różańców, które były rozdawane w czasie uroczystości z okazji 101 rocznicy urodzin Jana Pawła II, 18 maja.
  3. Z racji przypadającego w przyszłą niedzielę wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
  4. XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyruszy w najbliższą środę. Rozpocznie się Mszą św. sprawowaną bydgoskiej Katedrze o godz. 6.00 do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy. Codziennie, od 21 do 31 lipca będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 20.30 a w niedziele o godz. 19.30 w czasie wieczorów pielgrzymkowych. 
  5. Trwa remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę, zebraliśmy na ten cel 6 740 zł. Za wszelkie ofiary, także te z ubiegło niedzielnej  tacy, specjalnej skarbony, jak i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe (z dopiskiem „Remont dachu”), składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że w związku z drastycznym wzrostem cen materiałów budowlanych powiększeniu uległa kwota naszego “wkładu własnego” - musimy zebrać jeszcze 68 551,10 zł. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z toczących się prac remontowych. 
  6. Polecamy kolejną edycję akcji MIVA Polska – 1 grosz za 1 kilometr – jako wsparcie dla polskich misjonarzy. Szczegóły na plakacie.
  7. Nasza Parafia została partnerem Kampanii Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy „Upieczeni Rodzice” – promującej zawodowe rodziny zastępcze,  w ramach II edycji konkursu „DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO- KAMPANIA SPOŁECZNA” organizowanego przez Fundacja EY.  Szczegóły na ulotkach.
  8. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: 

† Marian Szeliga lat 67;

† Elżbieta Rutkowska lat 61;

† Edward Rerek lat 70;


Dodane: 2021.07.17 17:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka