Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XIX Niedziela Zwykła

 1. Przypominam, że do końca sierpnia od poniedziałku do czwartku Msze św. są odprawiane tylko dwa razy dziennie: o 7.30 i 18.30,
  w piątki dodatkowo o 19.15 (w klasycznym rycie rzymskim),
  a w soboty i niedziele bez zmian.
 2. W poniedziałek 14 sierpnia wyruszy z naszego kościoła XXVIII Pielgrzymka Maksymiliańska. Błogosławieństwo pielgrzymów o godzinie 15.40, uroczysta suma odpustowa w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze o godzinie 18.00.
 3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele odprawione będą według porządku niedzielnego. Poświęcenie kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św.
 4. Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy:

Czasami zdarza się, że przychodzą do domów, albo dzwonią osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy, organizacje czy podmioty gospodarcze. Proponują niższe rachunki za media albo zapraszają na badania. Potem okazuje się, że po badaniach można kupić wyjątkowej jakości pościel czy garnki… Sprzedawcy mówią dużo i szybko, bardzo zachwalają swoje produkty. Podsuwają do podpisania jakieś umowy, weksle, nalegają żeby podpisać je szybko, bez czytania. Refleksja przychodzi później.

Pamiętajmy, nie wszyscy sprzedawcy są nieuczciwi, ale i tacy się zdarzają. Potrzebna jest nasza czujność i roztropność. Szczegółowe informacje zawarte są  na plakacie wywieszonym w gablocie.

 1. Z przykrością informuję, że narasta fala kradzieży w naszym kościele. W minionym tygodniu łupem złodziei padła skarbona na ofiary za prasę katolicką. W związku z tym ponawiam apel o zwiększoną czujność i reagowanie na wszelkie przejawy wandalizmu w kościele i jego otoczeniu.
 2. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia,
  a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 3. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Irena Legwińska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

                                  ks. Roman Adam Kneblewski

 

 


Dodane: 2017.08.11 17:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka