Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

 

 1. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.

 2. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 3 do 8 listopada. Wymienianki można nadal składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

 3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie ze znanym reżyserem Grzegorzem Braunem, połączone z projekcją jego ostatniego filmu. Szczegóły na rozdawanych ulotkach.

 4. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.

 5. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.

 6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Rodziny nie chcą rewolucji, Oswajam śmierć – wywiad z siostrą Elżbietą Krawczyk lekarzem chirurgiem i anestezjologiem, Bilet do nieba – krótkie przypomnienie o odpustach, pierwszych piątkach i sobotach miesiąca oraz żalu doskonałym w chwili śmierci, Obcowanie świętych.

 7. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składka tradycyjnie będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

 8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 9. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Anna Okoń
  † Halina Gorączkowska
  † Maria Kantowicz
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

  ks. Roman Adam Kneblewski

 

 


Dodane: 2014.10.30 17:02, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka