Dziś jest 21 października A.D. 2019 - Poniedziałek XXIX tygodnia Okresu Zwykłego
 

VIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj wolontariusze Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych kwestują na pomoc tym osobom. Także dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na potrzeby tegoż radia, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 2. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 4 marca, po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła na godz. 19.15.
 4. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. kanonik Roman Jakubowski.
 6. W najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 19.15, zapraszam do Domu Parafialnego na prelekcję dra Rafała Sierchuły z poznańskiego oddziału IPN zatytułowaną „Wielkopolscy wyklęci”.
 7. Ksiądz Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprasza rodziców kandydatów do klas zerowej i pierwszej na spotkanie informacyjne dotyczące nauki w tej szkole w poniedziałek, 4 marca, o godz. 17.00 do auli Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17.
 8. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.  
 9. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszy numer naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Leszek Łoboda

† Teresa Kończal

† Barbara Lewandowska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2019.03.01 20:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka