Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

VIII Niedziela Zwykła

  1. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. Również od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, a w tę niedzielę rozpoczyna się     50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę biuro księdza będzie zamknięte! 
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
  3. W czwartek zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy na godz. 19.15.
  4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na wykład Stanisława Srokowskiego zatytułowany „Wielkość i tragedia Kresów”. Nasz prelegent jest między innymi autorem książki zatytułowanej "Nienawiść", na podstawie której powstał scenariusz filmu "Wołyń".
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na dzieła Radia Maryja i Katolicki Uniwersytet Lubelski, a po porannej Mszy św. spotkanie z Żywym Różańcem.
  7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Krzysztof Frąckowiak

           † Heliodora Pawełkiewicz

           † Beata Rycąbel

           † Maria Grzegrzółka

           † Jan Strześnicki

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.02.24 16:14, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka