Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

VII Niedziela Zwykła

  1. W czwartek, 28 lutego, zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy na godz. 19.15.
  2. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od 16.00 do 18.00. Na godz. 19.15 – jak zawsze – zapraszam na Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. W tym roku pierwszy piątek przypada na pierwszy marca. Jest to zatem zarazem Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Toteż zwracam się z apelem o wywieszenie narodowych flag. Zachęcam również gorąco do obejrzenia tego dnia znakomitego filmu "Wyklęty" w programie pierwszym telewizji od godz. 21.30. Natomiast gość specjalny przybędzie do nas po tygodniu, czyli w piątek 8 marca. Będzie to dr Rafał Sierchuła z poznańskiego oddziału IPN, który wygłosi nam połączoną z pokazem multimedialnym prelekcję zatytułowaną "Wielkopolscy Wyklęci". Na to spotkanie w Domu Parafialnym, w piątek 8 marca po Mszy św. o godz. 19.15, czyli ok. godz. 20.00 - już dzisiaj serdecznie zapraszam.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  4. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na potrzeby tegoż radia. Również za tydzień wolontariusze Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych będą kwestować na pomoc tym osobom.
  5. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach formacji „W mocy Bożego Ducha”  zapraszana dwie prelekcje: „Owocem zaś Ducha jest miłość” oraz „Chrześcijańska formacja katolików świeckich”, które odbędą się w czwartek, 28 lutego, w Domu Parafialnym po Mszy św. o godz. 17.15.
  6. Kapelan szpitala im. dra J. Biziela zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji chorych w przyszłą niedzielę, 3 marca, o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej. Po Mszy św. nabożeństwo połączone z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zamierza stworzyć Izbę Pamięci Męczenników z obecnych terenów naszej diecezji. W związku z tym Ksiądz Rektor zwraca się z prośbą o przekazywanie wszelkich pamiątek związanych z męczennikami, kapłanami i świeckimi, którzy złożyli ofiarę życia i krwi, czy to w czasie II Wojny Światowej czy też później. Osoby pragnące przekazać takie pamiątki – relikwie (dokumenty, listy, fotografie, odznaczenia itp.) proszone są o kontakt z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Maria Lenc

† Beniamina Arcimowicz

† Bogdan Witkowski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.02.22 21:35, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka