Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

VII Niedziela Zwykła

 1. W środę popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 8.30, 9.30, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjne przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.
 2. Odezwa Biskupa Bydgoskiego Jana Tyrawy o wsparcie hospicjów w diecezji.
  Siostry i Bracia!
  „Nigdy nie powinniśmy być niezdolni do „miłosierdzia” wobec cierpiącego człowieka” - takie m.in. słowa znajdujemy w tegorocznym orędziu Papieża Benedykta XVI na Wielki Post. A zatem wezwanie do konkretnych czynów brzmi jednoznacznie. Nie chciejmy go nie zauważyć i zignorować. Wręcz przeciwnie niech więcej będzie dobra w naszym życiu i większa gotowość do czynienia miłosierdzia.
  Zatem tradycyjnie już proszę Was o wsparcie naszych diecezjalnych hospicjów swoimi ofiarami składanymi na tacę w Środę Popielcową. W ten sposób chorzy i cierpiący znajdujący się pod opieką Hospicjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy, św. Elżbiety w Złotowie, czy w hospicjum domowym w Sępólnie Krajeńskim będą mogli odczuć miłość i solidarność Waszych serc.
  Życzę Wam wszystkim i o to się modlę, by czas Wielkiego Postu, zgodnie z wezwaniem Papieża, upłynął Wam pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu w oczekiwaniu na radość paschalną. Wszystkim z serca błogosławię.
  + Jan Tyrawa
  Biskup Bydgoski
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątki:
   • dla dzieci o godz. 16.45
   • dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne będzie głosił ks. Michał Szmania.
 4. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych rozpoczną się u nas tradycyjnie w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 11 – 14 marca. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. dr Wojciech Piotr Grygiel, filozof i chemik, prodziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, uczeń słynnego ks. prof. Michała Hellera.
 5. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 19 – 21 marca.
 6. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 16.30 w domu katechetycznym.
 7. Przypominamy, że w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, czyli 2 marca – naszym gościem będzie prof. Józef Szaniawski.
 8. Młodzieży klas II gimnazjum oraz ich rodzicom przypominamy, że z początkiem Wielkiego Postu rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się młodzieżą i dopomogli w przygotowaniu.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Janusz Kaczmarek
  † Lucyna Kwiatkowska
  † Roman Kabuła
 11. † Aleksandra Kujawa
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.02.18 16:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka