Dziś jest 9 sierpnia A.D. 2022 -
 

VI Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wczorajszego wieczoru dedykowanemu św. Walentemu pod hasłem Serca do Serca. Są nimi: Kwiaciarnia Storczyk, Jubiler Pasja, Cukiernia – piekarnia Państwa Poćwiardowskich, studio fotograficzne Państwa Sitarków, Euro Tim, firma Jago, zespół muzyczny Figi Marcowe oraz grono wolontariuszy. Dzisiaj, w dniu wspomnienia św. Walentego podczas wieczornej Mszy św. gościć będziemy zespół Emma. Przy wyjściu z kościoła, jako wyraz naszej kapłańskiej miłości do kochanych Parafian prosimy zabrać ze sobą specjalne lizaki w kształcie serca.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Trzeźwością pokonywać kryzys. Módlmy się w tym czasie szczególnie o wewnętrzną wolność dla wszystkich Polaków, którą daje trzeźwość.
 2. Kończy się karnawał i w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.00 (w klasycznym Rycie Rzymskim) 7.30, 9.00, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Tego dnia wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do sytości). Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.
 3. W najbliższy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II, która rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich – w tym roku pod hasłem Wspólnota ze zranionymi.
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 6. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w naszej parafii od 7 do 10 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mirosław Maliński z Wrocławia.
 7. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum. Chórzystów oraz wszystkich pragnących dołączyć do naszego chóru zapraszamy do Domu Parafialnego w najbliższy wtorek na godz. 19.00. Próby odbywać się będą z zachowaniem koniecznego reżimu sanitarnego.
 8. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 600 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 9. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”
 11. Do nabycia jest książka pt. „Przyszliśmy na świat, by nigdy już nie umrzeć”. To historia Chiary, która zmarła mając 28 lat. Nowotwór wykryto gdy była w 5 miesiącu ciąży. Nie poddała się jednak terapii, odkładając ją na później. Chciała urodzić dziecko i zrobiła to z radością powtarzając „Oto jestem”. Książka jest do nabycia w zakrystii, w cenie 10 zł.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Janusz Maciejewski lat 72,

† Edwin Nowak lat 78,

† Władysława Piątkowska lat 86,

† Irena Ścisłowska lat 91,

† Urszula Kodiasz lat 73,

† Zenon Echta lat 84,

† Wiktoria Machowska (dziecko);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.02.13 17:09, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka