Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz odbudowy zniszczonego przez niedawny pożar kościoła pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy.
  2. Trwa w naszej parafii peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, który czczony jest w naszej bydgoskiej Katedrze. Rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymujący obraz nadal zachęcam do zgłaszania się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 18.00.
  4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek i czwartek. Spotkania rozpoczynają się nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
  5. W najbliższy czwartek – w tradycyjnym kalendarzu liturgicznym – przypada święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji zapraszam na Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim na godz. 19.15.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 ks. Maciej odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną. Ks. Wojciech do chorych uda się wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, tj. 8 czerwca.
  7. Od czerwca począwszy, do końca sierpnia niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana będzie o godz. 20.00.
  8. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 19.30.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej o. Rafała Sebastiana Pujszę, pasjonistę. Ojciec Rafał wygłosi Słowo Boże o św. Gemmie Galgani a także będzie rozprowadzał nowe książki, broszury i materiały o tej Świętej. 
  10. Jubileuszowa, Piętnasta Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej
    na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21 – 31 lipca br. Bliższe informacje na plakacie oraz stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl).
  11. Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, która odbędzie się w sobotę , 8 czerwca. Bliższe informacje i zapisy pod nr telefonu 504 230 217.
  12. Towarzystwo Przyjaciół KUL organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28 -30 czerwca. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 502 392 756.
  13. 27 maja o godz. 18, Mszą Świętą sprawowaną w katedrze bydgoskiej, zainaugurowana zostanie peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w naszej diecezji. Relikwie nawiedzą placówki służby zdrowia oraz parafie, które organizują posługę duszpasterską w szpitalach w naszej diecezji. Szczegółowe informacje o programie peregrynacji dostępne są w parafiach przyjmujących relikwie, u księży kapelanów szpitalnych oraz na stronie internetowej diecezji bydgoskiej.
  14. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W tym roku odbędą się dwa turnusy kolonijne dla dzieci ze szkół podstawowych (po trzeciej klasie) i gimnazjum w Stegnie w terminach 3 – 13 oraz 13 – 23 lipca. Zapisy przyjmowane są w biurze projektów Caritas Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 22 w poniedziałki, środy i piątki od 12.00 do 15.00 oraz we wtorki od 9.00 do 17.00. Bliższe informacje można także uzyskać pod nr telefonu 724 560 003.
  15. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” (w tym tygodniu z dodatkiem 5 minut z Bogiem) oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  17. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Eugeniusz Sochaczewski

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.05.25 07:02, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka