Dziś jest 9 sierpnia A.D. 2022 -
 

V Niedziela Zwykła

 1. Msza św. dla Duszpasterstwa kolejarzy zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.
 2. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w naszej parafii oraz wszystkich chętnych zapraszamy w środę, 10 lutego na wieczorną Mszę św. i Uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Ogród Chwały.
 3. W najbliższy czwartek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele, o godz. 9.00, odprawimy Mszę św. dla wszystkich chorych i cierpiących, podczas której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych a po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.  Serdecznie prosimy aby pomóc osobom chorym w dostaniu się do kościoła na tę Mszę św. Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek do Domu Parafialnego.
 4. Duszpasterstwo Młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii zaprasza wszystkich młodych na spotkanie do Domu Parafialnego w najbliższy piątek na godz. 19.00.
 5. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:

- dla klas VIII szkół podstawowych – 8 lutego;

- dla klas I szkół średnich – 12 lutego;

W te dni zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, po której nastąpi katecheza w kościele.

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkie zakochane pary, narzeczonych oraz małżonków na walentynkowy wieczór po hasłem „Serca do Serca”, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 13 lutego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 po której zapraszamy na specjalne spotkanie. A w niedzielę, na Mszy św. o godz. 20.00, w dniu Św. Walentego będziemy gościli zespół Emma.
 2. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum. Chórzystów oraz wszystkich pragnących dołączyć do naszego chóru zapraszamy do Domu Parafialnego w najbliższy wtorek na godz. 19.00. Próby odbywać się będą z zachowaniem koniecznego reżimu sanitarnego.
 3. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kontynuację prac przy budowie systemu teleinformatycznego w naszej parafii.
 5. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 6. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” - w najnowszym numerze m. in.: o świętości życia, o hospicjach perinatalnych, a także o znaczeniu objawień prywatnych.
 7. Do nabycia jest książka pt. „Przyszliśmy na świat, by nigdy już nie umrzeć”. To historia Chiary, która zmarła mając 28 lat. Nowotwór wykryto gdy była w 5 miesiącu ciąży. Nie poddała się jednak terapii, odkładając ją na później. Chciała urodzić dziecko i zrobiła to z radością powtarzając „Oto jestem”. Książka jest do nabycia w zakrystii, w cenie 10 zł.
 8. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium a – moll Jana Sebastiana Bacha.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Leszek Szulc lat 82,

† Danuta Bogdanowicz lat 61;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.02.06 17:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka