Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

V Niedziela Zwykła

 1. W Święto Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe w naszej diecezji zebraliśmy 1 576,12 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 2. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 3. Zakończyły się ferie zimowe. Wszystkim dzieciom i młodzieży powracającej do swoich codziennych obowiązków życzymy wytrwałości i wielu sił na II semestr nauki.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego -  rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele, o godz. 9.30, odprawimy Mszę św. dla wszystkich chorych i cierpiących, podczas której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych a po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.  Serdecznie prosimy aby pomóc osobom chorym w dostaniu się do kościoła na tę Mszę św. Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek do Domu Parafialnego.
 6. Także we wtorek, 11 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 7. Próba scholii dziecięcej odbędzie się w środę, 12 lutego, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. Także w środę, 12 lutego, odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego – o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkie zakochane pary, narzeczonych oraz małżonków na walentynkowy wieczór zatytułowany Nie szukaj miłości – Kochaj!, który odbędzie się w naszym kościele w piątek, 14 lutego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 po której zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.  
 10. Organizujemy grupowe wyjście do kina Helios na przedpremierowy pokaz filmu „Najświętsze Serce”, który odbędzie się w poniedziałek, 24 lutego, o godz. 19.00. Koszt biletu 13 zł, zapisy w zakrystii po Mszy św.
 11. Nasza Parafia organizuje wyjazd do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapisy przyjmowane są w Biurze Parafialnym a bliższe informacje zamieszone są na plakacie.
 12. Organizujemy także pielgrzymkę autokarową śladami św. Jana Pawła II w dniach 22 – 24 kwietnia. Zapisy przyjmowane są do 29 lutego. Bliższe informacje zamieszczone są na plakacie.
 13. Na tablicy pod chórem wywieszona jest także oferta pielgrzymkowa biura FRATER – m.in. odnośnie Narodowej Pielgrzymki do Włoch w związku z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II.
 14. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na kurs dla par i narzeczonych Co i jak zanim powiesz: TAK? Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej (www.coijak.orag.pl).
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły „Chorzy nie idą sami” – o codzienności choroby i cierpienia, oraz „Rodzice i cyberprzemoc” o konieczności kontroli i ochrony naszych dzieci przed przemocą w internecie.
 16.  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Maria Wessel


Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.02.08 07:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka