Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

V Niedziela Zwykła B

 1. Za tydzień będziemy gościć w parafii popularyzatora i wydawcę kazań bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po każdej niedzielnej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt CD z kazaniami Kapelana Solidarności, stanowiącymi jakże aktualny testament.
 2. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy w poniedziałek - 9 lutego - po Mszy Św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam.
 3. 11 lutego, w dzień chorego – Matki Bożej z Lourdes - zostanie odprawiona dodatkowo  Msza św. o godz. 9.30 z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. wyjątkowo będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. sprawowana normalnie o 17.15 rozpocznie się tego dnia wyjątkowo o kwadrans wcześniej – o godz. 17.00. Tego dnia nie będzie wieczornej adoracji. O godz. 18.30 JE Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin.
 4. 12 lutego przypada w naszej parafii całodzienna adoracja. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na różaniec o godz. 10.00 oraz na nabożeństwa podobne do piątkowych o godz. 15.00 i o 18.00.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek - 13 lutego - o godz. 9.00.
 6. W sobotę 14 lutego, z powodu Konferencji Rejonowej Duchowieństwa, biuro księdza będzie zamknięte.
 7. Przypominam rodzicom dzieci klas II szkoły podstawowej mających przystąpić do I Komunii św. i młodzieży II klas gimnazjalnych pragnącej przygotować się do sakramentu bierzmowania, aby w biurze parafialnym zapisali swoje dzieci. Po feriach zimowych w Wielkim Poście odbędzie się spotkanie.
 8. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum nr 25 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się od 2 do 4 marca (w drugim tygodniu Wielkiego Postu).
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuły: „Niezawinione cierpienie”, „Z rakiem na wojnę”, „Czy Europa skręca w prawo”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

              † Edward Kwaśniewski

              † Małgorzata Szyc

              † Marta Kamińska 

                           Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.02.06 16:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka