Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 2. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży 
  z naszej parafii, które  trwać będą do środy, 21 marca. Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Tomasz Wołoszynowski.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
 4. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, w ramach formacji „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” zaprasza na dwie prelekcje: „Duch Święty w życiu Kościoła” oraz „Personalistyczna koncepcja osoby ludzkiej i społeczności”, które odbędą się  w czwartek, 22 marca, w Domu Parafialnym po Mszy św. o godz. 17.15.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. obrzęd poświęcenia palm.
 6. Towarzystwo Przyjaciół KUL organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, która odbędzie się w sobotę, 24 marca. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki wynosi 20 zł.
 7. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 8. Archidiecezja Poznańska zbiera potrzebne materiały związane
  z życiem i działalnością sługi Bożego ks. Stanisława Streicha, zamordowanego przez komunistę w 1938 r. czasie odprawiania Mszy św. Proces beatyfikacyjny tego kapłana, na etapie diecezjalnym, rozpoczął się przed rokiem w Luboniu, pod Poznaniem. Ks. Stanisław urodził się i wychował w Bydgoszczy, a w naszym kościele w czerwcu 1925 r. odprawił swoją Mszę św. prymicyjną. W związku z tym postulator procesu beatyfikacyjnego zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości w przedłożonej sprawie, aby zechcieli przekazać je do kancelarii parafialnej. Poszukiwani są również świadkowie, którzy pamiętaliby ks. Streicha i którzy mogliby zeznawać w procesie.
 9. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Zygmunt Nowacki

† Maria Zulczyk

† Ewa Borucka

† Izabela Warszawska

† Sandra Sobczak

† Dawid Sobczak

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.03.15 20:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka