Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga krzyżowa w każdy piątek:
  - dla dzieci o godz. 16.45
  - dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.
 2. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących  z naszej parafii jest wystawiony w kościele do dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej.
 3. Chorych z Komunią św. odwiedzimy przed świętami w sobotę 31 marca.
  W związku z nawiedzinami chorych biuro parafialne będzie czynne tylko w sprawach cmentarnych.
 4. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 31 marca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł.
 5. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz wspólnoty Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy zapraszają na XII Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00. Szczegóły na plakacie.
 6. Rekolekcje dla nauczycieli odbędą się w dniach 26-28 marca w parafii Św. Polskich Braci Męczenników na Wyżynach. Msze św. o godz. 18.00.
 7. Koło misyjne prosi o fanty. Loteria odbędzie się w III Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia. Nadal na cele misji zbieramy stare telefony komórkowe oraz kule ortopedyczne.
 8. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w dniach 30 marca – 1 kwietnia u ojców jezuitów w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich. Msze św. w piątek i sobotę o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 17.00.
 9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
 10. W gablocie został wywieszony afisz z porządkiem spowiedzi św., liturgii oraz godzinami otwarcia biura parafialnego w Wielkim Tygodniu.
 11. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi w wyznaczonym czasie. Spowiadać będziemy w przyszłą sobotę 31 marca od godz. 16.00 do godz. 18.30 oraz  w Wielki Poniedziałek (2.04), Wielki Wtorek (3.04), i Wielką Środę (4.04) na rano od godz. 7.30 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.00 do godz. 18.30. W Wielki Piątek (6.04) spowiedź od godz. 14.00 do 17.00 dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu pokuty i pojednania.
 12. Spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Adrian Smeja
  † Stanisław Dybka
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.03.24 12:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka