Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkiego Postu C

Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie!

Stało się już pewną tradycją, że w sobotę przed Niedzielą Palmową Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji przygotowuje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej stanowiące Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży. W tym roku rozważania podczas tego nabożeństwa nawiązywać będą do postaci naszego świętego Patrona bł. Bp. Michała Kozala, który w Roku Wiary staje przed nami, jako wyjątkowy jej świadek.

Zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan, mieszkańców Bydgoszczy, a szczególnie młodzież do wzięcia udziału w naszej Bydgoskiej Drodze Krzyżowej. Rozpoczniemy ją przed Bazyliką św. Wincentego à Paulo, przy al. Ossolińskich o godz. 19.30, a zakończymy przed Kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Placu Wolności.

Zapraszam także, by w ramach przeżywania Wielkiego Tygodnia, wziąć udział w Misterium przygotowywanym przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria i Fundację Wiatrak, działające przy Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników – Sanktuarium Królowej Męczenników. Misterium będzie wystawiane w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 i 20.00 w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Jestem przekonany, że udział w nim pomoże każdemu z nas jeszcze głębiej przeżyć czas Świąt Paschalnych.

Podobne Misteria organizowane są także w Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej. W tym roku wystawiane będą 16, 23 i 24 marca oraz 6 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia. Wszystkie spektakle rozpoczynają się Mszą św. o godz. 14.00.

Ufając, że wielu z nas skorzysta z tych propozycji pogłębienia wiary i weźmie udział w tych wydarzeniach, z serca błogosławię.

Biskup Ordynariusz

Diecezji Bydgoskiej

Jan Tyrawa

 

1. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar nowego następcy św. Piotra – Papieża Franciszka. Przez nasze modlitwy – wspólnotowe i indywidualne – pragniemy wspierać Jego posługę.

2. Uroczysta Msza św. w intencji Papieża Franciszka będzie sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza w Katedrze Bydgoskiej w najbliższy poniedziałek (18 marca) o godz. 18.00.

3. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony w kościele do dzisiejszej niedzieli. Zachęcam wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej oraz dofinansowywania obiadów dla dzieci z naszej parafii.

4. Przypominam o nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

5. Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną w najbliższą sobotę 23 marca od godz. 8.30. Można ich zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców odbędzie się w sobotę 23 marca: dla chłopców o 11.00, a dla dziewcząt o godz. 11.45. Katecheza odbędzie się w kościele. Informacje w gablocie oraz w internecie.

7. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 23 marca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.

8. Parafialne Koło Misyjne prosi o fanty na loterię misyjną, która odbędzie się po świętach wielkanocnych. Fanty można przynosić do biura parafialnego.

9. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje kolonie letnie dla dzieci ze szkół podstawowych, które odbędą się w lipcu (2 turnusy) w Pieczyskach. Zapisu wraz z przedpłatą można dokonywać w biurze projektów Caritas przy ul. Cienistej 2.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

11. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa – rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

12. W gablocie został zamieszczony plan przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatnią chwilę – w tym tygodniu spowiedź będzie dodatkowo w piątek i sobotę od godziny 16.00.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Tatiana Muraszko

Bogusław Tomaszewski

Jadwiga Jaśniak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.03.16 09:26, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka