Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii kwesta na rzecz bydgoskiego hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcam do ofiarności.
 2. We wtorek rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie, o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.30.
 3. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła zostanie odprawione we wtorek, 1 maja, o godz. 19.15.
 4. W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia będą odprawione według porządku niedzielnego. Po wieczornej Mszy św. zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 5. 1 oraz 3 maja biuro parafialne będzie nieczynne, natomiast w środę, 2 maja, wyjątkowo, biuro będzie czynne w godzinach przedpołudniowych tj. od 10.00 do 12.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na pierwszą w Polsce projekcję węgierskiego filmu krótkometrażowego oraz prelekcję dra Stefana Pastuszewskiego zatytułowaną rozbiór Węgier. Jak zwykle, po prelekcji możliwość dyskusji.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z komunią św. Po wieczornej Mszy św. zapraszam na nowennę przed peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.
 8. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się we wtorek, 1 maja, o godz. 9.30, w środę, 2 maja, o godz. 9.30 oraz w sobotę, 5 maja, o godz. 14.00.
 9. W najbliższą niedzielę, 6 maja, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na rzecz mediów katolickich w Polsce.
 10. Tego dnia także, po Mszy św. wieczornej zapraszam na koncert organowy w wykonaniu studentów klasy organów bydgoskiej Akademii Muzycznej.
 11. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny. Na egzaminie wstępnym, który odbędzie się w piątek 15 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii w Siernieczku, obowiązuje 1 utwór z muzyki klasycznej na pianinie, jedna pieśń kościelna z towarzyszeniem pianina oraz powtórzenie rytmu i dźwięków. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Janusz Tusk, tel. 663-776-787.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Lucyna Kaźmierczak

† Zbigniew Mazurkiewicz

† Czesława Gackowska

† Andrzej Augustynowicz

† Mirosław Sichel

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.04.24 20:14, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka