Dziś jest 20 lutego A.D. 2019 - Środa VI tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkanocna C

1. Dzisiaj odbywa się loteria misyjna, którą polecamy ofiarności parafian. Pragniemy powiadomić, że w roku 2012 podczas 2 loterii na rzecz misji zebraliśmy 3100 zł, które zostały przekazane na odbudowę kościoła w Znamieńsku w Rosji oraz dla polskiego misjonarza w Czadzie. Cały czas można przynosić do biura stare telefony komórkowe.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszami św.

3. Ruch Szensztacki zaprasza 1 maja na pieszą pielgrzymkę z Katedry do sanktuarium na Piaskach. Szczegóły na plakatach.

4. Do chorych udamy się wyjątkowo w czwartek 2 maja.

5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne w środę, piątek i sobotę. W czwartek biuro księdza będzie czynne od godz. 11.00.

6. Majowa Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona w piątek 10 maja o 19.15. Po Mszy św. wykład prof. dra hab. Wojciecha Polaka zatytułowany "Dlaczego Polska powinna być mocarstwem?"

7. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po niej comiesięczne zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu katechetycznym.

8. Przypominam, że w sobotę 11 maja - po Mszy św. o godz.12.00 - wyruszy z naszego kościoła III Marsz Kujawsko-Pomorski w Obronie Wartości Narodowych.

9. W zakrystii jest jeszcze do nabycia płyta z piosenkami pielgrzymkowymi. Płyta-cegiełka jest w cenie 20 złotych i stanowi pomoc w zorganizowaniu Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do skarbon na Dzieła Radia Maryja. Po porannej Mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

12. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się 12 maja na Mszy św. o godz. 11.00, a rocznica I Komunii św. tydzień później o tej samej porze.

13. W gablocie ogłoszeń i w internecie zamieszczone są terminy spotkań bezpośredniego przygotowania dzieci do I Komunii św.

14. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ostródy na poświęcenie figury św. Maksymiliana Kolbego. Odbędzie się ona w sobotę 18 maja. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

15. Na naszym cmentarzu znaleziono torbę z pewną zawartością. Właściciel jest proszony o zgłoszenie się u administracji cmentarza.

16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Stanisław Kwaśniewski

† Maria Kucharska

† Zofia Neufeld

† Jadwiga Kamińska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.04.26 11:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka