Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za wszelkie życzenia, które dotarły do naszej parafii oraz za zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie Świętego Triduum Paschalnego.
 2. Rozpoczęła się Oktawa Wielkanocna, która zakończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, w dni powszednie, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św., w czasie której, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w środę ku czci św. Józefa.
 4. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszła niedzielę, po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie oraz nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca.
 6. Z racji Świąt, Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy zostanie odprawiona wyjątkowo w poniedziałek, 12 kwietnia.
 7. W naszym kościele odbywa się zgodnie z najnowszymi wytycznymi Sanitarnymi oraz zaleceniami Episkopatu Polski. W naszym kościele może przebywać 55 osób. Przypominamy o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni, o zakrywaniu ust i nosa maseczką ochronną oraz zachowaniu dystansu między osobami w kościele. Bardzo prosimy o wykorzystanie transmisji liturgii z naszego kościoła w internecie przez stronę naszej Parafii. (www.nspj.bydgoszcz.pl.). Prosimy także, w duchu solidarności z naszymi siostrami i braćmi o objawienie chrześcijańskiej miłości i autentycznej troski o siebie nawzajem. Niech nikt, przez naszą pychę i nieodpowiedzialność, nie doświadczy cierpienia, choroby a nawet śmierci.  Niech wszyscy gromadzący się przy Sercu Pana Jezusa objawią swoje miłujące serca.
 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej Parafii.
 9. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 10. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na zespół Caritas, działający w naszej parafii. Szczegóły na wyłożonych przy wyjściu z kościoła oświadczeniach, które będą musiały wrócić do parafii, aby na ich podstawie nasz zespół Caritas mógł otrzymać kwotę przekazanego podatku. Proponujemy także bezpłatną pomoc w rozliczaniu PITów, które prosimy dostarczać do biura parafialnego.  
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego, świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Jerzy Kinas  lat 66;

† Elżbieta Rydziewska lat 80;

† Jacek Zacharjasz lat 56.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.04.04 19:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka