Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Sympatykom naszego bydgoskiego Sacré-Coeur życzę obfitości wszelkich potrzebnych łask od Zmartwychwstałego Pana. Składam również serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!
  2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W piątek w oktawie Wielkiejnocy nie obowiązuje post.
  4. Od 23 kwietnia rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, który czczony jest w naszej bydgoskiej Katedrze. Rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymujący obraz zachęcam do zgłaszania się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  5. W oktawie Wielkiejnocy, czyli w nadchodzącym tygodniu, biuro parafialne czynne będzie wyjątkowo wyłącznie w godzinach popołudniowych, tj. od wtorku do piątku: od godz. 16.00 do 18.00.
  6. Na ukończenie budowy szkoły w Czadzie zebraliśmy 2 941,71 zł. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary.
  7. Urząd Marszałkowski przyznał dofinansowanie do remontu wieży naszego kościoła w wysokości 190 tys. zł., a Wojewódzki Konserwator Zabytków – 9 tys. zł. Aby te dotacje mogły zostać w pełni wykorzystane potrzebny będzie tzw. wkład własny który wynosi ok. 100 tys. zł. Z tego względu comiesięczne tace inwestycyjne będą przeznaczone właśnie na ten cel.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę dalszego radosnego świętowania. Alleluja!
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Janina Olejniczak

† Jan Siekierski

† Krzysztof Mikulski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.04.19 21:41, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka