Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj wieczorem w klasztorze Mniszek Kamedułek w Złoczewie rozpoczynam dawać rekolekcje księżom diakonom Diecezji Kaliskiej przed święceniami kapłańskimi, które odbędą się w Kaliszu w sobotę, bezpośrednio po rekolekcjach. Świadom ciążącej na mnie w związku z tym nieziemskiej odpowiedzialności (i to nieziemskiej bez cudzysłowu!) bardzo proszę o modlitewne wsparcie.
 2. Pragnę serdecznie podziękować dzieciom, ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym współpracownikom za dobre przygotowanie i przeżycie I Komunii św. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.15 dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. obchodzą rocznicę tego wydarzenia.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 18.30.
 5. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w piątek, 25 maja, o godz. 16.00, w Domu Parafialnym.
 6. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 7. Także w przyszłą niedzielę wolontariusze będą kwestować po Mszach św. na rzecz chorego na białaczkę Jasia Wajera. Sprawa jest bardzo pilna. Zachęcam do ofiarności.
 8. Przypominam, że w okresie letnim, od czerwca począwszy, niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana będzie o godz. 20.00.
 9. Kuria diecezjalna organizuje kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w dniach 19 (dziewiętnastym) i 20 (dwudziestym) czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca (jarzembowski@swietywojciech.pl, tel. 667 299 997).
 10. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na autorski pokaz filmu „Podwójnie wyklęty” o kpt. Romualdzie Rajsie ps. „Bury” i spotkanie z reżyserem – panią Ewą Szakalicką. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 maja, o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Fundacji Wiatrak , ul. Bołtucia 7.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 † Włodzimierz Parol

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.05.17 20:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka