Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy ojca Rafała Sebastiana Pujszę, pasjonistę oraz krajowego promotora kultu drogiej naszym sercom św. Gemmy. Serdecznie po raz kolejny w naszym gronie Ojca witamy!
 2. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 3. Przypominam, że od czerwca począwszy, do końca sierpnia niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
 4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 19.30.
 5. Trwa w naszej parafii peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, który czczony jest w naszej bydgoskiej Katedrze. Rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymujący obraz nadal zachęcam do zgłaszania się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 6. We wtorek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła na godz. 19.15, a w czwartek o tej samej porze na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od 16.00 do 18.00. Na godz. 19.15 zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 8. W sobotę, 8 czerwca, od godz. 8.00 ks. Wojciech odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. 
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Taca tego dnia przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 10. Jubileuszowa, Piętnasta Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej
  na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21 – 31 lipca br. Bliższe informacje na plakacie oraz stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl).
 11. Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, która odbędzie się w sobotę , 8 czerwca. Bliższe informacje i zapisy pod nr telefonu 504 230 217.
 12. Towarzystwo Przyjaciół KUL organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28 -30 czerwca. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 502 392 756.
 13. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W tym roku odbędą się dwa turnusy kolonijne dla dzieci ze szkół podstawowych (po trzeciej klasie) i gimnazjum w Stegnie w terminach 3 – 13 oraz 13 – 23 lipca. Zapisy przyjmowane są w biurze projektów Caritas Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 22 w poniedziałki, środy i piątki od 12.00 do 15.00 oraz we wtorki od 9.00 do 17.00. Bliższe informacje można także uzyskać pod nr telefonu 724 560 003.
 14. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszy numer naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 16. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Teresa Józefiak

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.05.31 20:54, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka