Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Przypominam, że od czerwca począwszy, do końca sierpnia niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta - o 19.30.
  3. Trwa w naszej parafii peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości, który czczony jest w naszej bydgoskiej Katedrze. Rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymujący obraz nadal zachęcam do zgłaszania się w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  5. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji Bożego Ciała.
  6. Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji w Boże Ciało zapraszamy we wtorek na próbę na godzinę 17.30. Zbiórka przy zakrystii.
  7. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz  naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Bogumiła Kujawa

† Irena Chmielewska

† Barbara Masiulaniec

† Jan Lewandowski

† Zofia Bielenna

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.06.15 08:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka