Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. Także dziś Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia.
  3. Przypominam, że do końca sierpnia ostatnia Msza św. niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 19.30.
  4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  5. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji Bożego Ciała.
  6. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
  7. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na trzydniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 30 czerwca do 2 lipca br. z okazji trzechsetlecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Szczegóły na tablicy pod chórem. Zapisy w biurze parafialnym.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Bożena Szymańska

† Bogdan Dyniak

† Milan Wiśniewski

† Zbigniew Marulewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

                                                                                                                     ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.06.10 17:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka