Dziś jest 23 kwietnia A.D. 2019 - Wtorek w Oktawie Wielkanocy
 

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia oktawy Bożego Ciała i naszego parafialnego odpustu. Za wszelki trud i poświęcony czas serdeczne: Bóg zapłać!

2. Rozpoczyna się okres wakacyjny. Od jutra Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane tylko o 7.30 i 18.30 (nie będzie Mszy św. o 17.15), a w sobotę i niedzielę według normalnego porządku.

3. We wtorek zapraszam na kolejne pierwszowtorkowe nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godz. 19.15.

4. W tym tygodniu rozpocznie się kolejny etap prac przy naszych organach.

5. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Tomasza Apostoła.

6. Przypominam, że Kościół w Polsce przygotowuje się do 250. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji szczególnie gorąco zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach kolejnych pierwszych piątków miesiąca do 6 lutego A.D. 2015. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

7. Msza św. pierwszopiątkowa w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona jak zwykle o godz. 19.15.

8. W sobotę, tak jak było zapowiadane, ks. Krzysztof uda się do swoich chorych z posługą sakramentalną, i z tego powodu tego dnia nie będzie czynne biuro księdza. Ks. Michał do swoich chorych pójdzie w sierpniu.

9. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja.

11. Na końcu roku szkolnego i katechetycznego pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierali finansowanie obiadów dla dzieci z naszej parafii. Od września 2013 r. do czerwca 2014 r. jadło obiady z tej puli 21 osób w czterech szkołach. Suma wydatku wynosi 13778 zł. Dziękuję i zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: o poznańskich protestach robotników w 1956 roku i śledztwie prowadzonym w tej sprawie; dla młodych wybrane propozycje na wakacje z Bogiem; o pielgrzymkowym szlaku bł. Edmunda Bojanowskiego; jak pomagać potrzebującym przez internet?; dla rodziców: skąd się bierze wzorzec macierzyństwa?

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a tym, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na czas wypoczynku.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Klara Kalinowska

† Andrzej Rychter

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.06.27 11:16, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka