Dziś jest 26 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uroczyste przeżycie wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni.  Dziękując tym, którzy już podjęli dzieło fundacji relikwiarza informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy monstrancje z Medjugorie, w której adorowaliśmy Najświętszy Sakrament – dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które przygotowały i prowadziły codzienne adoracje.
 3. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Spotkania odbywają się w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Z przykrością informujemy, że Rekolekcje Powrotne, które miały rozpocząć się dzisiaj w naszej parafii i które miał wygłosić ks. Mirosław Maliński, zostają przełożone na inny termin. W ośrodku akademickim, w którym posługuje ks. Mirosław wykryto obecność koronawirusa, stąd tez przybycie księdza rekolekcjonisty do naszej wspólnoty okazało się niemożliwe.
 5. Zakończył się  Tydzień Misyjny – na Papieskie Dzieła Misyjne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 4 629 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 6. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie, po wieczornej Mszy św. W październiku nie odmawiamy różańca w dni powszednie, przed wieczorną Mszą św.
 7. Zapraszamy także na katechezy pogłębiające naszą wiarę według katechizmu kard. Gasparriego, które odbywają się w Domu Parafialnym we wtorki o godz. 19.00 oraz powtórzenie w niedziele o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie.
 8. Przypominamy, że w Biurze Parafialnym można rezerwować terminy Mszy św. na 2021 rok i jednocześnie prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych już intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 9. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 10. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami na naszym cmentarzu rozpoczęliśmy ustawianie kontenerów do ich segregacji.
  To oznacza konieczność wyrzucania osobno odpadów szklanych, osobno plastikowych i osobno pozostałych. Bardzo prosimy o dostosowania się do nowych zasad.
 11. W związku z aktualną sytuacją Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, która zazwyczaj odprawiana była na naszym cmentarzu o godz. 13.00, zostanie odprawiona w kościele o godz. 12.15. Nie będzie także tradycyjnej procesji za zmarłych na cmentarzu. Pozostałe Msze św. w kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 12. Także 2 listopada, w Dzień Zaduszny, nie będzie Mszy św. na cmentarzu – zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele.
 13. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Za zmarłych modlić się będziemy w łączności z modlitwą różańcową w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 19.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 14. W przyszłą niedzielę odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, natomiast spotkanie oraz nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca odbędzie się w listopadzie wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca – 8 listopada, po porannej Mszy św.
 15. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z obchodów Dnia Papieskiego w naszej parafii oraz wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II i koncertu Józefa Skrzeka.
 16. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas Mszy św. może przebywać 120 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 10 osób. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 17. Polecamy lekturę “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na miesiąc listopad.
 18. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Aleksandra Ignatowska

† Wiktoria Kwiatkowska

† Jacek Karwasz

† Genowefa Gackowska

† Krystyna Marer

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.10.24 07:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka