Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Do końca października nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 14.00 (w Klasycznym Rycie Rzymskim) i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja. Z racji uroczystości nabożeństwo do św. Gemmy zostanie wyjątkowo odprawione w czwartek, 8 listopada.
 3. 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień zaduszny –  Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 7.30, 17.15, 18.30 oraz o 19.15 (Requiem). Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od porannej Mszy św.  Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.30.  O godz. 11.00 - różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. W dzień zaduszny biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. Ponieważ pierwszy piątek listopada przypada w dzień zaduszny, w którym tradycyjnie już w naszym kościele o godz. 19.15 odprawiana jest Msza św. Requiem, Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie we Wszystkich Świętych o godz. 14.00. Natomiast listopadowy gość specjalny, którym będzie prof. Grzegorz Kucharczyk, wygłosi wykład zatytułowany "Katolicyzm a polski patriotyzm w drodze ku wolności" w piątek, 16 listopada, po Mszy św. o godz. 19.15 - w Domu Parafialnym. Już teraz na ten ciekawy wykład prof. Kucharczyka serdecznie zapraszam.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na rzecz tegoż radia.
 7. Także w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
 8. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Proszę aby imiona i nazwiska pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 9. XXXV Ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 17 listopada. Wyjazd specjalnego pociągu pielgrzymkowego nastąpi w godzinach rannych. Całkowity koszt pielgrzymki to 35 zł. (Szczegółowe informacje i zapisy pod nr. tel. 600 25 31 31)
 10. Zapraszam do udziału w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2018. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-17 listopada. Bliższe informacje na stronie internetowej (www.tradiclaromontana.pl).
 11. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Urszula Beger

† Łucja Irońska

† Stanisław Sztolin

† Marta Kwaśna

† Marianna Płucienik

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.10.26 21:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka