Dziś jest 23 kwietnia A.D. 2019 - Wtorek w Oktawie Wielkanocy
 

Uroczystość Najświętszej Trójcy rok A

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.

2. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj również zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja..

3. Ks. Michał zaprasza wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała i oktawy na próbę we wtorek i środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii. Również w tym roku oprócz sypania kwiatów dzieci będą niosły ozdobne poduszki. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w procesji Bożego Ciała. 

4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowski, Sowińskiego, Mazowiecka, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

5. 22 czerwca organizowana jest pielgrzymka dzieci na Jasną Górę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w niedzielę 22 czerwca o godz. 12.15. Proszę rodziców, aby zachęcili dzieci do podziękowania za miniony rok szkolny.

7. W biurze parafialnym można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca. W programie jest również nawiedzenie Świebodzina, Krzeszowa, Lichenia i zamku w Książu.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: o ingresie nowego Prymasa do katedry gnieźnieńskiej; o sporze na temat „deklaracji wiary” lekarzy; o kolejnej profanacji wiary na poznańskiej Malcie; dlaczego Brazylijczycy protestują przeciwko mistrzostwom świata w futbolu?; wywiad z autorem książki „Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem”; dla rodziców: Jak obudzić w dziecku pasję nauki?

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Zdzisław Jankowski

† Stanisław Fijołek

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.06.13 12:10, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka