Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

Uroczystość Najświętszej Trójcy C

1. Nabożeństwa majowe, a następnie czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Szczególnie zapraszam na te nabożeństwa młodzież drugich klas gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

2. Dzisiaj w naszym mieście przejdzie „II Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się on po Mszy św. odprawionej w Bazylice Św. Wincentego à Paulo o godz. 13.00. Szczegóły na wywieszonych plakatach.

3. Ks. Michał zaprasza wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i oktawy na próbę we wtorek i środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii. Wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zachęcam, aby w albach uczestniczyły w procesji podczas uroczystości Bożego Ciała. W tym roku oprócz sypania kwiatów dzieci będą niosły ozdobne poduszki.

4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowski, Sowińskiego, Mazowiecka, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła, oraz ostatnia o godz. 19.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z majowym, a następnie czerwcowym nabożeństwem.

5. W podsumowaniu Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy zapraszam na koncert uwielbieniowy na boisku Zespołu Szkół nr 30 przy ul. Jesionowej 3a na terenie parafii Bożego Ciała. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Koncert odbędzie się w Boże Ciało o godz. 19.00.

6. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

7. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po niej comiesięczne zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu katechetycznym. W sobotę udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. pierwszopiątkową.

8. Na tablicy ogłoszeń jest umieszczone zaproszenie na modlitwy w intencji chorych do kaplicy szpitala im. Biziela w najbliższą niedzielę o godz. 10.00.

9. W biurze parafialnym można zapoznać się z warunkami przyjęcia do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do skarbon na Dzieła Radia Maryja. Po porannej Mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

11. Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 20.00.

12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. ciekawe artykuły na temat rodziny i macierzyństwa, o zapomnianej zbrodni na Kresach, o znamionach Kościoła (jeden, święty, powszechny i apostolski).

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Władysław Sikora

† Henryk Bielski

† Ryszard Wrzeszcz

† Stefania Pachura

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.05.24 10:53, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka