Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 12.15 z racji przypadającego w najbliższą środę wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla środowiska kolejarskiego. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego.
 2. Dzisiaj także przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dbających o piękno muzyki liturgicznej - organistach, scholistach i chórzystach. Niech św. Cecylia ma ich w swojej opiece. 
 3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Podczas Sumy o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Msze św. roratnie w tym roku odprawiane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W związku z tym w Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 a zamówione intencje zostaną odprawione na Mszy św. roratniej. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. w kościele o godz. 12.15 będziemy, we wspólnocie parafialnej, świętować tegoroczne jubileusze małżeństw z naszej parafii.
 5. Także w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii, która włącza się w akcję „Szlachetna paczka” po Mszach św. będzie kwestować na ten cel.
 6. Poświęcenie Medalików dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 27 listopada podczas wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę, 29 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną książeczki.
 7. Trwa w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Spotkania odbywają się w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 8. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 9. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z trwającego w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, koncertów organowych, prac przy budowie systemu teleinformatycznego oraz prac montażowych na budynku plebanii.
 10. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele, podczas Mszy św., może przebywać 60 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 5 osób. Dlatego dzisiaj oraz za tydzień Msze św. o godz. 9.30, 12.15 oraz o godz. 14.00 będą odprawione jednocześnie w kościele oraz kaplicy Domu Parafialnego. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 11. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz na Studium Duchowości Karmelitańskiej. Szczegóły na stronie internetowej (www.bydgoskateologia.pl).
 12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły Wiary nie traci się łatwo – o odchodzeniu wiernych do Kościoła oraz Od Leona XIII  do Franciszka – o papieskich encyklikach społecznych.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Rita Hajdukiewicz

† Stanisław Kudroń

† Barbara Czwiklińska

† Włodzimierz Bereszyński

† Halina Słojewska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.11.21 17:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka