Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła (XXXI)

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 730, 930, 1100 i 2000. Nie będzie Mszy św. o godz. 1215, 1400, ani o 1900. Msza św. koncelebrowana z procesją na naszym cmentarzu o godz. 1300. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. W środę - 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 730, 815, 1715, 183o i o 1930 Msza św. Requiem w klasycznym rzymskim rycie (po łacinie). Msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Ludwikowo o godz. 1100.
 3. Wymienianki za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Za wymienianych zmarłych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada. Od 2 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 4. Przypominamy, że ukazał się nowy kalendarz Diecezji Bydgoskiej – kalendarz do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł oraz kalendarzyk z danymi parafii całej diecezji w cenie 4,5 zł.
 5. Słowo biskupa Jana Tyrawy przed Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej
  Drodzy Mieszkańcy Bydgoszczy!

  To już po raz 30. wraz z nadejściem pierwszych dni listopada rozpocznie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku przygotowano bogatą ofertę programową. Ufam, że każdy kto w codziennym zabieganiu chciałby znaleźć chwilę zadumy i zechce się zatrzymać, by podjąć głębszą refleksję nad nierozerwalnie złączonymi religią i kulturą znajdzie w programie coś interesującego. Tegoroczny program przeróżnych wydarzeń kulturalnych – prelekcji, wykładów, konferencji, spotkań i koncertów – koncentruje się wokół hasła „Żyć wiarą pierwszych chrześcijan”.
  Zachęcam Was wszystkich, by w dniach od 2 do 13 listopada, skorzystać z bogatej propozycji, o czym informują szczegółowo afisze w przykościelnych gablotach.

  Zapraszam też gorąco na Mszę św. inaugurującą Tydzień Kultury, którą sprawować będziemy w Katedrze w sobotę 5 listopada o godz. 1800.

  Organizatorom i uczestnikom przesyłam słowa pozdrowień i z serca błogosławię.

  Biskup Ordynariusz

  Diecezji Bydgoskiej

  Jan Tyrawa
 6. Spowiedź dla dzieci w czwartek przed I piątkiem miesiąca od godz. 1700.
 7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. do wieczornej. Spowiedź tego dnia od godziny 1600.
  Uwaga! Uroczysta pierwszopiątkowa Msza św. o godz. 1930 – ze Szkoła Modlitwy – odtąd sprawowana będzie w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 8. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 9. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy odbędzie się 12 i 13 listopada. Wszelkie informacje u pani Hanny Januszewskiej pod numerem 600.25.31.31.
 10. W sobotę 5 listopada przypada 23 rocznica sakry biskupiej JE Bpa Jana Tyrawy – Ordynariusza naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 900 Msza św. - w klasycznym rycie rzymskim - w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. O godz. 900 udamy się z Komunią św. do chorych. W sobotę biuro księdza będzie czynne od godz. 1100.
 12. Spotkanie z wszystkimi dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w sobotę 5 listopada: dla dziewcząt o godz. 1115, a dla chłopców o 1200. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym.
 13. Spotkanie członkiń i członków Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po porannej Mszy św.
 14. Jak widać prezbiterium i transept są teraz inaczej oświetlone. Wiązało się to z większą inwestycją, której koszt jednak po kilku latach powinien się zwrócić, gdyż nowy system, dając dużo więcej światła, zużywa znacznie mniej prądu. Planowane jest podobne oświetlenie całej naszej pięknej świątyni.
 15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
  Czesława Winnicka
  Urszula Roszczyniała
  Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 


Dodane: 2011.10.28 15:02, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka